صفحه اصلی ورود کاربران همکاری با هیراد درخواست نمایندگی تماس با ما وبلاگ گالری تصاویر سایت قدیمی هیراد دیکشنری آنلاین لینک های مفید

آزمون PTE | آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTEآزمون PTE

آزمون PTE مخفف Pearson Test of English است آزمون PTE یک آزمون استاندارد ارزیابی زبان انگلیسی برای غیر انگلیسی زبانان محسوب می شود . این آزمون به همراهی بزرگترین برگزار کننده آزمون جهان یعنی Edexcel اداره می شود.

چند نوع آزمون PTE وجود دارد؟


آزمون PTE سه نوع دارد

  1. آزمون PTE General
  2. آزمون PTE Academic
  3. آزمون PTE Young Learners

تمام آزمون های نامبرده شده یعنی آزمون PTE Genral ، آزمون PTE Academic و آزمون PTE Young Learners توانایی افراد را در مهارت های ، Listening ، Speaking ، Writing و Reading می سنجد.


اعتبار آزمون PTE:


آزمون PTE در گستره گسترده ای از جهان به رسمیت شناخته می شود .


آزمون PTE چه مقصودی را دنبال می کند.


زمانی که در آزمون PTE شرکت می کنید طرفیت و میزان درک شما از مفاد زبان انگلیسی مشخص می گردد ارائه مدرک این آزمون به شما کمک می کند تا دانشگاه های معتبر بین المللی دریابند که میزان اشراف شما در مهارت های زبان انگلیسی چه میزان است و این که با داشتن مدرک PTE توانایی در ک مفاهیم تدریسی دانشگاه های بین المللی که به زبان انگلیسی تدریس می کنند را دارید .
مدرک آزمون PTE اثبات می کند که آیا دانشجو به اندازه کافی برای حضور در دانشگاه و یا مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان آمادگی و شایستگی دارد یا خیر .
همانطور که گفته شد آزمون PTE 3 نوع دارد حا اینجا این سوال پیش می آید که کدام نوع برای شما مناسب است؟

کدام آزمون PTE مناسب است؟


برای اینکه بدانید کدام یک از انواع آزمون PTE برای شما مناسب تر است باید به آگاهی ژرف تری نسبت به هر کدام از انواع آزمون های PTE دست یابید.

انواع آزمون PTE


آزمون PTE General چیست؟


آزمون PTE General که سابقاً آزمون London Test of English نامیده می شددر حقیقت یک برنامه ارزیابی جامع و منسجم زبان انگلیسی است که کلیه سطوح چارچوب مشترک اروپا به اختصار CEF را تحت پوشش قرار می دهد.
آزمون PTE General آزمونی بر مبنای چارچوب از پیش طراحی شده است که به منظور بهبود ارتباط در دنیای واقعی و شرایط حقیق زندگی برای کاربران طراحی شده است .به خاطر داشته باشید که آزمون PTE General برای بهبود سطح زبان انگلیسی کاربران طراحی شده است البته این به معنای نامعتبر بودن آزمون PTE جنرال نیست بلکه امروزه طیف گسترده تری از کشور ها مدرک آزمون بلکه امروزه طیف گسترده تری از کشورها مدرک آزمون PTE General را به رسمیت می شناسند اما اعتبار آن به مراتب از آزمون PTE آکادمیک کمتر است.

آزمون PTE آکادمیک (Academic)


آزمون PTE آکادمیک در سال 2009 توسط شورای مدیریت پذیرش تحصیلی GMAC رسمیت یافت فعالیت در زمینه آزمون PTE آکادمیک در این سال آغاز گردید.
آزمون PTE آکادمیک برخلاف آزمون PTE جنرال کتبی و برپایه نوشتار کاغذی نیست بلکه بر مبنای کامپیوتر است ،حال این پرسش پیش می آید که بر مبنای کامپیوتر بودن به طور کلی یعنی چه ؟ و آیا یک اپراتور یا ممتحن پس از آزمون نتایج را مورد سنجش قرار می دهد ؟
در مورد مهارت Speaking چطور؟ باید این گونه پاسخ داد که هیچ ممتحنی به جز هوش مصنوعی AI در آزمون PTE وجود خارجی ندارد حتی در مورد سنجش مهارت Speaking هم هوش مصنوعی مهارت شمارا مورد ارزیابی قرار داده و نمره دهی می نماید. پس در نتیجه آزمون PTE آزمونی کامپیوتر بیس است که برای سنجش مهارت دانشجویانی که خواهان تحصیل در کشور های انگلیسی زبان هستند طراحی شده است . طیف بسیار گسترده ای از دانشگاه های جهان مدرک آزمون PTE آکادمیک را به رسمیت می شناسند.


آزمون PTE زبان آموزان جوان : (PTE Young Learners)


آزمون PTE Young Learners ، آزمون زبان انگلیسی پیرسن ویژه زبان آموزان جوان است که در گذشته London Test of English for Childeren نامیده می شود، اصولاً جهت ارزیابی توانایی کودکان غیر انگلیسی زبان در زبان انگلیسی طراحی شده است.


به چه کسانی توصیه می گردد که در آزمون PTE جنرال شرکت کنند؟


به تمامی غیر انگلیسی زبانانی که خواهان کسب مهارت کامل و جامع در زبان انگلیسی هستند توصیه می گردد که در آزمون PTE General شرکت نمایند. به افرادی که در حال مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان هستند شرکت در آزمون PTE جنرال اکیداً توصیه می گردد. درنهایت باید افزود برای شرکت در آزمون PTE جنرال هیچ محدودیت سنی و تایید صلاحیتی وجود ندارد و به طور کلی هیچ محدودیتی برای محدود کردن افراد جهت شرکت در آزمون PTE جنرال در کار نیست.


چه کسانی باید در آزمون PTE آکادمیک شرکت کنند؟


دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دریک دانشکده یا دانشگاه در خارج از کشور را دارند و به ویژه کشور های انگلیسی زبان و به طور ویژه تر کشور های استرالیا و نیوزلند باید در آزمون PTE آکادمیک شرکت کنند. درثانی وقتی شمادر کشوری انگلیسی زبان مشغول به تحصیل باشید با دامنه گسترده ای از افراد با لهجه های متفاوت روبه رو خواهید شد وباید بتوانید با آنان گفتگو و تعامل داشته باشید این امر خود گواه دیگری است که به آزمون PTE آکادمیک احتیاج دارید. خوشبختانه آزمون PTE آکادمیک در بیشتر کشور های جهان معتبر است و می تواند جایگیزین بسیار مناسبی برای سایر آزمون های هم رده اش مانند آزمون آیلتس باشد.