صفحه اصلی ورود کاربران همکاری با هیراد تماس با ما وبلاگ گالری تصاویر سایت قدیمی هیراد دیکشنری آنلاین لینک های مفید
img

معرفی کشور: فرانسه

رویای جنبش‌های دانشجویی

فرانسه یکی از مقاصد محبوب تحصیلی برای دانشجویان محسوب می‌شود. در سال گذشته پاریس به عنوان برترین شهر دانشجویی گوی سبقت را از رقبای خود ربود تا نشان دهد تا چه حدی جو رویایی این شهر برای دانشجویان دلپذیر و مناسب است. تحصیل در کشور فرانسه عموما به زبان فرانسوی است و برای دریافت پذیرش تحصیلی در این رشته نیاز به ارائه مدرک تسلط بر زبان فرانسه بر اساس آزمون‌های مورد قبول است. از آنجایی که دانشگاه‌های فرانسه به صورت مستقل اقدام به جذب دانشجو می‌نمایند شرایط و ضوابط خاصی به صورت عمومی برای پذیرش وجود ندارد و بسته به درخواست دانشگاه دارد. از جمله آزمون‌های استاندار در زبان فرانسوی می‌توان به آزمون‌های TCF، TCT-DAP، TEF، DALF و DELF اشاره کرد. این موضوع که شما نیازمند ارائه نتیجه آزمون کدام آزمون هستید بسته به شرایط دانشگاه دارد پس پیشنهاد می‌کنیم اول از اینکه کدامیک از این مدارک مورد تایید دانشگاه است اطمینان حاصل کنید. از آنجا که مدارک DELF و DALF از طرف وزارت آموزش و پرورش فرانسه صادر می‌شود عموما از مقبولیت بالایی برخوردار است و با توجه به برگزاری این آزمون‌ها در ایران شرکت در آزمون نیز از سهولت بیشتری برخوردار می‌باشد.

اما توجه داشته باشید تحصیل در فرانسه تنها به زبان فرانسوی محدود نمی‌شود و تسلط به این زبان برای ورود به دانشگاه در فرانسه اجباری نیست. در دانشگاه‌های مختلف فرانسه بیش از 600 رشته به زبان انگلیسی ارائه می‌شود که برای دریافت پذیرش در این رشته‌ها کافی است تسلط خود به زبان انگلیسی را نشان دهید که این به معنی برخورداری از نمره مناسب در یکی از آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل می‌باشد. به عنوان مثال 53 رشته در مقطع کارشناسی، 665 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 21 رشته در مقطع دکترا به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه شده و شما می‌توانید رشته مورد علاقه خود را برای تحصیل به زبان انگلیسی از این میان انتخاب نمایید.

 

چرا تحصیل در فرانسه؟

8 نکته برای بستن بار سفر به فرانسه

1- فرانسه دارای یکی از معتبرترین و مشهورترین سیستم‌های آموزشی در دنیاست.

2- تنوع رشته‌ها و دانشگاه‌ها در فرانسه بسیار زیاد است و این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

3- در فرانسه دانشگاه‌های دولتی به نسبت دانشگاه‌های خصوصی شهریه بسیار کمی می‌گیرند. با این حال بورسیه های زیادی از طریق دولت فرانسه و یا دانشگاه‌ها برای دانشجویان ممتاز فراهم می‌شود.

4- دوره‌ها و دروس زیادی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود و این مسئله سبب جذب دانشجویان بین‌المللی می‌شود.

5- زبان فرانسه که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود، را می‌توان در خود فرانسه به آسانی یاد گرفت.

6- از آن جایی فرانسه از لحاظ فرهنگی بسیار کشور غنی است، تجربه تحصیل در آن نیز بسیار رضایت بخش می‌باشد.

7- طبق رتبه بندی موسسه QS پاریس، پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه، اولین و بهترین شهر دانشجویی در دنیا می‌باشد.

8- برخی از بهترین دانشگاه‌های کسب و کار و مهندسی در این کشور قرار دارند.

 


4/16/2016 2:01:24 PM | no-comments
نظر دهید نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند
نام :
ایمیل :
وبلاگ :
دیدگاه :